Výhody anhydritových podlah

Přemýšlíte, jakou podlahu a na jaké bázi zvolit? Anhydritový litý potěr nebo litý cementový potěr? Zde jsou výhody anhydritových podlah:

  • Pro aplikaci není třeba přívodu elektrické energie, pouze čistá voda z řádu apod.
  • Ideální rovinnost podlahy pro další pokládku krytin.
  • Není třeba výztuhy kari sítí apod.
  • Rychlost – vysoká produktivita při aplikaci.
  • Menší vrstva pro zalití podlahových systémů od 35 mm nad nopy podlahového topení, v případě použití materiálu Thermio+ i od 25mm nad nopy.
  • Ideální materiál pro podlahové vytápění.
  • Není zapotřebí dalších dilatačních spár.
  • Téměř nulová tepelná roztažnost, vysoká pevnost v tlaku a ohybu.
  • Cena, jelikož není třeba dalšího vyrovnání povrchu samonivelačními stěrkami.

Lité anhydritové podlahy jsou ideální pro podlahové vytápění, ať už se jedná o elektrické či teplovodní vytápění, a díky své dokonalé rovnosti jsou perfektním podkladem pro pokládku finálních povrchů, jako jsou vinyl, marmoleum, linoleum, koberce, plovoucí podlahy a velkoplošné dlažby. Pokud se jedná o teplovodní vytápění, je nejlepším řešením uložení trubek do systémové desky, což umožní perfektní obtečení systému materiálem a zajištění jeho optimální funkčnosti při nízkých nákladech na vytápění.

Proč zvolit anhydritový litý potěr a kdy ho použít?

Anhydritový potěr je moderní, kvalitní a úsporné řešení pro dokonale rovný povrch plochy připravený pro pokládku dlažeb a hlavně plovoucích podlah, jako jsou například „klikový“ vinyl a podobně. Tento materiál má vynikající vlastnosti po všech stránkách.

Pokud se používají tenkovrstvé krytiny s tloušťkou 2-4 mm, je před pokládkou potřeba aplikovat tenkovrstvou vyhlazovací stěrku. Avšak, pro finální vrstvy není zapotřebí dalších nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů, jak je tomu u klasických betonových podkladů s kari sítí. Tím se šetří čas i peníze a výsledek je dokonalý.

Při pokládce anhydritového potěru naše firma garantuje nejvyšší kvalitu v rychlém čase. Pro zhotovení lité podlahy o rozloze kolem 120 m2 nám většinou stačí pouhých 80 minut. Používáme anhydritové potěry od výrobců Cemex nebo MFC-Morfico s.r.o. v závislosti na dostupnosti stavby pro tyto dodavatele kvalitních potěrů.

Anhydritový potěr se dopravuje speciálním návěsem Bremat v sypkém stavu, který nepotřebuje pro výrobu elektřinu, pouze vodu z vodoměrné šachty, zásobníku a podobně. Materiál se míchá přímo na stavbě pomocí počítače na zařízení Bremat. Zde se stanoví kvalita materiálu v MPa, hustota a množství potěru v závislosti na okolnostech.

Zařízení má vlastní čerpadlo a hadice na čerpání anhydritové směsi, a to do vzdálenosti i 150 m. Množství potěru je před ukončením pokládky hlídáno obsluhou, takže odpadá zbytečná nadspotřeba. Po 24 – 48 hodinách je anhydritový potěr schopen unést zátěž a po týdnu je možné pokračovat v dalších postupech. Podlahy mají vysokou pevnost a pružnost (20,25,30,47 MPa) a jsou stabilní, bez zbytečných dilatací mezi místnostmi.

Optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem, rychlý přenos tep. energie ušetří nemalé náklady do budoucnosti!

Vyplňte formulář
a odešlete nezávaznou poptávku

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.