Vyrovnání a izolace podlah

Potřebujete vyrovnat nerovnosti podlahy a zároveň tepelně ji izolovat? Zkuste litou vyrovnávací směs POROFLOW od firmy Cemex. Tato směs na bázi pěnobetonu dokáže efektivně vyplnit hluchá místa a prostory mezi trubkami a současně odlehčit stropní konstrukci. POROFLOW je vhodný pro novostavby i rekonstrukce ve starších objektech a lze jej použít bez ohledu na rozsah nerovností a množství instalačních rozvodů. Výsledná plocha je hladká, kompaktní a připravena pro další aplikaci vrstev izolací EPS, včetně litých anhydritových (Anhylevel) a cementových (Cemlevel) podlah.

Balkony, terasy a ploché střechy

Pokud hledáte efektivní a úsporné řešení pro výrobu balkonů, teras a plochých střech, může vám pěnobeton POROFLOW od firmy Cemex pomoci. Tento materiál se hodí pro vyplnění hluchých míst a jako izolační materiál u různých typů rovných střech, ale také pro odlehčení stropních a balkonových konstrukcí. Jeho lehkost je velkou výhodou při rekonstrukcích starších objektů, kdy nemusíte stavbu zbytečně zatěžovat. S POROFLOW můžete být jistí, že vaše balkony, terasy a ploché střechy budou mít dobré tepelně-izolační vlastnosti a vydrží dlouho bez nutnosti dalších oprav.

Lití a srovnání pěnobetonu

Proces aplikace pěnobetonu POROFLOW je jednoduchý a efektivní. Tento materiál se nanáší při teplotách 5-30°C a lze jej aplikovat v tloušťkách od 40mm. Pomocí postupného litého procesu se POROFLOW rozlévá do plochy a vyrovnává se do požadované výšky. Pro dokonalé srovnání do roviny se využívá natřásací duralová latě. A co je nejlepší, s POROFLOWem není třeba používat další dilatační prvky nebo dilatace v materiálu, což zjednodušuje a urychluje celý proces aplikace.

Zrání, pochůznost a vysychání POROFLOW

Po nalití směsi pěnobetonu je důležité zajistit ochranu proti vodě a rychlému odpařování vlhkosti. V letních měsících se doporučuje povrch mírně zvlhčit, aby nedocházelo k vzniku drobných trhlin. Po aplikaci je materiál pochůzný během 72 hodin za standardních podmínek.

Vlastnosti materiálu POROFLOW

POROFLOW je materiál s mnoha výhodami a dlouhodobě ověřenou kvalitou. Jeho instalace je velmi rychlá, a to i na velkých plochách – až 1500 m2 za den. Díky své snadné formovatelnosti a vynikajícím izolačním vlastnostem poskytuje ochranu všem podlahovým rozvodům, jako jsou trubky a elektrické kabely. Má paropropustnost, vysokou tvarovou stálost a patří do třídy A1 z hlediska požární odolnosti. Je také zdravotně nezávadný a dobře recyklovatelný, což z něj dělá šetrné řešení pro životní prostředí. Celkově tedy nabízí ekonomické a časově nenáročné řešení pro různé typy staveb.

Výroba a doprava pěnobetonu

Materiály POROFLOW jsou vyráběny v různých modifikacích s různými požadovanými pevnostmi. Jsou dopravovány na stavbu jako hotový produkt připravený k použití. Pro přepravu na místo aplikace se využívají autodomíchavače a šneková čerpadla spolu s hadicemi malého průměru. To vše bez nutnosti připojení elektřiny nebo vody, což je další výhoda tohoto materiálu. Hmotu lze aplikovat až do vzdálenosti 180 metrů a do výšky okolo 80 metrů, což poskytuje velkou flexibilitu při použití na stavbách.

Vyplňte formulář
a odešlete nezávaznou poptávku

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.